Nábor nového členstva!

WingChun,
čínské lidové bojové umění!
Z Číny přímo k nám!

NÁBOR nového členstva!
– výuka pro dospělé, mládež, ženy
– možnost cvičit od pondělí do čtvrtka
– skupinová i individuální výuka

pod vedením v Číně školeného instruktora a instruktorky!

Česká Asociace WingChun Kung Fu, Žitná 26, Praha 2 (vchod dvorem)
Info – irzounek@yahoo.com

Škola založena 1990!

Odešel náš milovaný Velmistr Leung Wai Choi (1941-2020)

S velkou bolestí v srdci oznamujeme odchod našeho milovaného Velmistra Leung Wai Choi ( 1941 – 2020).

Leung Wai Choi se narodil v roce 1941, v 6ti letech ho otec začal učit bojové umění, v roce 1953 vstoupil do místního WuShu týmu v Jiangmen a v následujících letech opakovaně získal titul provinčního mistra bojových umění. V roce 2003 se Leung sifu zúčastnil v 62 letech turnaje bojového umění v Hongkongu a odnesl zlaté a dvě stříbrné ocenění.

Leung Wai Choi byl bývalý hlavní trenér městského Wushu týmu, viceprezident „Siuhingské Asociace Bojových Umění“, prezident „Sdružení Lvího tance“, hlavní trenér „Síně Modrého oblaku, skupiny Dračího a Lvího tance a školy bojového umění“ a ovládal několik stylů čínských bojových umění, která se učil u více než deseti slavných mistrů. A nebyl jen vynikající v bojovém umění – přikládal také velký význam dědictví čínských bojových umění a byl vyhlášený hlubokou znalostí čínské tradiční medicíny, „Feng Shui“, apod. Vyučovat bojová umění začal ve věku 18ti let a měl za sebou počet několika tisíc žáků v Číně i zahraničí.

Učitelé Leung Wai Choi sifu, tak jak je sepsal na své 70té narozeniny (v závorce uveden styl/techniky, který se Leung sifu u daného učitele učil):

 1. Leung Yeun Ming, otec, (Choi Lei Fat, Bak Siu Lam, Hung Kyun)
 2. Leung Yeun Gwong, strýc, (Hung Kyun)
 3. Lei Faan Fung , (Fu Hok Seung Ying, Baak Yun Mou Seut)
 4. Yun Fei Hung, (Hung Kyun, Kam Na)
 5. Gu Wai Jing , (24 Taijiquan)
 6. Taam Hou Chyun, (Baan Jung Wing Chun Kyun)
 7. Taam Pui Chyun, (Baan Jung Wing Chun Kyun, Tong Long Kyun, Taijiquan.)
 8. Keui Hon Chyun , (Choi Lei Fat, Gou Kap Fu Ying, Tung Yan Baat Gwa, Daat Tang Baat Gwa, Baat Gwa Sam, Baak Mou Dang Kyun)
 9. Chang Hing Wong, (Naam Kyun)
 10. Gwok Ji Sek, (Chat Sing Tong Long Kyun)
 11. Fong Hoi Wing, (Taijiquan)
 12. Lei Hei Yu, (Yang, Taijiquan)
 13. Lam Lou Si, Taijiquan
 14. Ng Ga Lung, Lung Ying Mo Kiu

„Čína 2014“ se blíží !

Vážené členstvo školy a drazí přátelé,

Od roku 1994 Sifu I.Rzounek pravidelně dojíždí do místa vzniku čínského kung fu a za svými učiteli, do Číny. Minimální doba pobytu vždy byla cca 1 měsíc, většinou ale spíše dva a to i dvakrát/třikrát do roka! Obsahem je vždy trénink pod vedením mistra ze skutečných „kung fu rodin“ – kdy několik generací kung fu cvičí i předává dál. Toto je skutečná tradice!

Brzy nás opět čeká další dobrodružství v Číně – tréninkový pobyt u Mistra Leung Wai Choi a jeho rodiny a NOVÝ výzkum různých W永ngChun tradicí/rodin !!!

Jako vždy se budeme snažit na naší Facebookové stránce pravidelně informovat krátkými zprávami v doprovodu fotografií a kdo z vás se chce potěšit čtením našich příhod a o výuce čínského kungfu přímo v Číně pod vedením skutečného mistra –

a) LIKE naší FB stránku, nebo
b) pravidelně se na ní vracejte, nebo
c) hlídejte wing-chun.cz !